czwartek, 15 listopada 2007

Co penisy lubią najbardziej

Daj swemu ukochanemu maksymalną dawkę rozkoszy! O to, jakie pieszczoty penisa mężczyźni lubią najbardziej, zapytaliśmy... ich samych.
Pytasz go, co działa na niego najbardziej? "Wszystko, co robisz, jest cudowne", odpowiada dyplomatycznie twój ukochany. Słusznie przeczuwasz, że nie mówi całej prawdy. Twój partner i jego penis przez lata poznawali wzajemne reakcje, a ty chciałabyś wiedzieć to wszystko od razu. Na to trzeba czasu! Póki co, postaraj się uniknąć błędów, których źródłem jest nieznajomość męskiej anatomii i fizjologii. Poznaj "od kuchni" zmiany, jakim podlega penis, gdy się kochacie. Obserwuj jego reakcje i pytaj, pytaj, pytaj... Wszystko to sprawi, że twój mężczyzna oszaleje z rozkoszy!

KILKA CIEPŁYCH SŁÓW

Jedyną wspólną cechą penisów jest ich... niewłaściwy rozmiar, rzecz jasna, zdaniem ich właścicieli. Mężczyźni lubią być podziwiani i doceniani w każdej dziedzinie. Wtedy prężą się i dosłownie "rosną w oczach". Podobnie zachowuje się penis. Prędzej zareaguje,gdy nazwiesz go"tygrysem" lub "ogierem", niż gdy pocałujesz go (choćby najczulej na świecie) i powiesz pieszczotliwie "mój króliczku". Bo gdzie królikowi do tygrysa! Zapytaj lepiej partnera, jak zwykle nazywa swoje przyrodzenie. - Do dziś trzymam listy, które pewna dziewczyna pisywała do mojego penisa. Ja miałem tylko robić za listonosza. Bardzo mi się podobała ta gra. Podniecałem się już po przeczytaniu kilku zdań! - wspomina jeden z mężczyzn, którzy zgodzili się zdradzić nam swoje penisowe sekrety.

WYCZUCIE CZASU

Natura wyposażyła mężczyznę w narząd o podwójnej funkcji. Po pierwsze, służy on do oddawania moczu, po drugie, wprowadza nasienie do pochwy kobiety podczas stosunku. Na użytek seksualny, penis musi być sztywny, a kiedy trzeba ulżyć pęcherzowi, powinien być wiotki. Dlatego nie dziw się, gdy twój mężczyzna wracając z tobą z randki będzie po drodze nerwowo szukał toalety. Gdy dojedziecie do mieszkania, może już być za późno! Erekcja praktycznie uniemożliwia oddanie moczu, a dopominający się swych praw pełny pęcherz utrudnia skupienie się na grze wstępnej. Może nawet, uciskając gruczoł krokowy, przyspieszyć wytrysk! Pamiętaj też, że nie możesz pieścić penisa w nieskończoność. On też musi czasem odpocząć. U młodego mężczyzny erekcja utrzymuje się średnio godzinę, półtorej. W tym czasie możesz pieścić go z różną intensywnością. Jeśli jednak przesadzisz lub nie dasz partnerowi szczytować, cała zabawa może się dla niego zakończyć bólem i nieprzyjemnym uczuciem ucisku w dole brzucha.

TROCHĘ SPOKOJU

Kiedy twój mężczyzna patrzy na ciebie, czuje twój zapach, pieści cię lub tylko myśli o tobie, do jego mózgu dociera bodziec erotyczny. Potem jest on odpowiednio przetwarzany i wysyłany poprzez rdzeń kręgowy (jako impuls nerwowy) do nerwu grzbietowego w podbrzuszu. To dzięki niemu dochodzi do rozkurczu naczyń krwionośnych i pęcznienia ciał jamistych. Właśnie dlatego stany emocjonalne twojego faceta mają tak ogromny wpływ na to, co dzieje się z jego penisem. Niepokój (czy rodzice nas nie przyłapią?), lęk (czy doprowadzę ją do orgazmu?) albo poczucie winy (nie doprowadziłem jej do orgazmu), mogą sprawić, że erekcja zniknie jak kamfora. Nie trzeba zresztą aż tak dramatycznych przeżyć. Zła atmosfera w pracy, kłopoty finansowe, niepomyślne wyniki finałów rozgrywek sportowych też mogą skutecznie wytrącić penisa z równowagi.

DRZEMKA PO

- Nie lubię kiedy partnerka pieści go, a nawet tylko dotyka tuż po stosunku. Najbardziej mi pasuje, jeśli na jakiś czas da mu święty spokój - tłumaczy 27-letni Kuba, realizator dźwięku. Starożytni Rzymianie mawiali: post coitus animal omne triste est, czyli "po stosunku wszystkie stworzenia są smutne". W wypadku młodych mężczyzn lepiej nie narzucać się wtedy z intensywnymi pieszczotami. Inaczej jest u starszych mężczyzn: ci lubią delikatne pocałunki i głaskanie penisa po,

a nie przed stosunkiem.- Kiedyś miałem podobne potrzeby jak Kuba: zrobić swoje i niech nikt mnie nie rusza - mówi 62-letni matematyk. - W wiekiem to się zmieniło. Dziś uwielbiam, gdy kobieta tuli w dłoniach mego penisa i gładzi mnie po włosach łonowych jeszcze długo po zbliżeniu.

U większości mężczyzn orgazmowi towarzyszy wytrysk nasienia, po czym penis zapada w głęboki sen. Partner zresztą też. Jak podaje pewna bajka, z tego snu może go tylko obudzić pocałunek pięknej księżniczki (jeśli tylko odczeka ona pół godziny).

WCIĄŻ NOWE WYZWANIA

W "Księdze nagród Darwina", w której opisane są niezwykle okoliczności śmierci oraz okaleczeń, jest odrębny rozdział poświęcony męskim eksperymentom z członkiem. Panowie wciąż ulepszają techniki masturbacji. Bywa, że kończy się to poważną kontuzją penisa, np... pochłonięciem go przez odkurzacz! Wybierz zatem bezpieczną formę pieszczot i zaskakuj partnera nowymi pomysłami. Ukryj w dłoni gładkie koraliki i pieść nimi jego jądra. Owiń je wokół penisa i przesuwaj rytmicznie w górę oraz w dół. Kup w sex shopie zabawną prezerwatywę, np. w kształcie rekina (w sieci sklepów Beate Uhse kosztują 12 zł) i odegrajcie atak potwora z filmu "Szczęki". Gdy on będzie brał prysznic, wsuń się za nim do kabiny i masuj jego członek namydlonymi dłońmi. Sprawdź (ustami), czy to prawda, że penis w erekcji jest cieplejszy od reszty ciała. Wsuń go między swoje piersi i ocieraj delikatnie o skórę, dotknij nim sutków... To penisy lubią najbardziej!

KURS RĘKODZIEŁA

Ponad 90% mężczyzn masturbuje się. Większość z nich dałaby się chętnie wyręczyć w tym swej partnerce!
<<>
>> 2. Gdy rozprostujesz palce (kciuk oraz palec wskazujący niech zostaną połączone) i przekręcisz dłoń w nadgarstku o 90 stopni w prawo, to pieszcząc członek możesz dodatkowo pocierać palcami mosznę.

<<>

>> 4. Ułóż dłonie, tak by jedna znajdowała się wyżej, i kręć nimi, jakbyś otwierała słoik. Poruszaj przy tym dłońmi w przeciwnych kierunkach, w pionie i w poziomie.

<<>
>> 6. Jeśli złączysz kciuki, a rozprostowanymi dłońmi zakleszczysz penisa, twój partner szybko zacznie szczytować. Gdy będziesz trzymać dłonie poprzecznie do osi jego ciała, pieszczoty będą delikatniejsze. Jeśli zaś ułożysz je równolegle, twoje palce będą mocno pocierały wędzidełko i bardziej wrażliwe miejsca wzdłuż boków penisa.

KROPLE LUB TABLETKI

Oferowane w sex shopach środki pobudzające raczej sobie odpuść. Kup w aptece homeopatyczny Cefadisiac (50 zł/100 tabl., 40 zł/50 ml). Jest dostępny bez recepty. Zwiększa ukrwienia narządów płciowych, pobudza też ośrodek erekcji w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Sprawdźcie sami, jak po tym specyfiku będzie reagował jego penis.

JAK TO DZIAŁA?

budowa członka, mechanizmy jego działania oraz reakcje są wielce skomplikowane!

gdy jest pobudzony...

...genitalia powiększają się, ciemnieją i są bardziej wrażliwe na dotyk. Prącie jest twarde, nabrzmiałe i uniesione ku górze. Worek mosznowy kurczy się i pogrubia, a jądra unoszą się ku górze i zaczynają uciskać ścianę miednicy

gdy zbliża się orgazm...

...żołądź członka ciemnieje, a w ujściu cewki moczowej pojawia się przezroczysta wydzielina. Uniesione ku górze jądra wyraźnie powiększają się. Ruchy frykcyjne są coraz szybsze i mężczyzna traci nad sobą kontrolę.

gdy szczytuje...

...pojawiają się skurcze prącia i zwieracza odbytu. Na całej długości członka wyczuwalne jest pulsowanie. Podczas wytrysku (lub wypłynięcia) spermy większość mężczyzn wstrzymuje na kilka, kilkanaście sekund ruchy frykcyjne w pochwie lub pieszczoty penisa.

gdy jest po wszystkim...

...erekcja raptownie zanika. Penis opada, skóra worka mosznowego wiotczeje,jądra obniżają się,a całe genitalia "bledną" (zanika bowiem ich przekrwienie).

LISTA MĘSKICH SKARG

faceci najczęściej skarżą się na to, że ich partnerki...

• traktują penisa zbyt brutalne, gryzą go i szczypią

• pieszczą członek samym czubkiem języka, nie używając do tego całych dłoni i ust

• koncentrują się tylko na główce członka

• przerywają pieszczoty tuż przed ich orgazmem

• ostentacyjnie wypluwają spermę lub włoski

• pieszcząc penisa zawsze zamykają oczy, co sprawia, że partnerka staje się kimś anonimowym

Joanna Karwat, konsultacja Andrzej Depko, seksuolog

Samo Zdrowie 09. 2004

Brak komentarzy: